איך עושים פילאטיס מזרן​

בעולם הכושר, פילאטיס מזרן התגלה כצורת פעילות גופנית פופולרית המציעה שילוב מאוזן של כוח, גמישות ומודעות לגוף. פוסט זה בבלוג ידריך אותך דרך היסודות של פילאטיס מזרן, יסביר את היתרונות שלו, העקרונות החיוניים מאחוריו ומדריך שלב אחר שלב כיצד לעשות זאת נכון. בין אם אתה מתחיל או חובב כושר מנוסה, הפוסט הזה יעזור לך להפיק את המרב משגרת פילאטיס המזרן שלך.

למה לבחור בפילאטיס מזרן?

פילאטיס מזרן צבר פופולריות עצומה בשנים האחרונות, ולא בכדי. הוא מציע שפע של יתרונות שיכולים לשנות את הגוף והרווחה הכללית שלך. בין אם אתה חובב כושר מתחיל או מתקדם, פילאטיס מזרן הוא צורת פעילות גופנית רב-תכליתית ונגישה שניתן לעשות בכל מקום, מה שהופך אותה לבחירה מצוינת עבור אלו המחפשים שגרת אימון נוחה ויעילה.

עבור עוד פרטים מורחבים על איך עושים פילאטיס מזרן​ עליך לבקר ב- halelu.co.il

 • 1. חיזוק וחיטוב:
  אחת הסיבות העיקריות לבחור בפילאטיס מזרן היא היכולת שלו לחזק ולחיטוב את השרירים. על ידי התמקדות ביציבות ויישור הליבה, מט פילאטיס מפעיל מספר קבוצות שרירים בו-זמנית, וכתוצאה מכך כוח משופר וחיטוב השרירים בכל הגוף. עם תרגול קבוע, תבחין בהגדרת שריר מוגברת ומבנה גוף רזה יותר.
 • 2. שיפור הגמישות והיציבה:
  יתרון משמעותי נוסף של פילאטיס מזרן הוא הדגש שלו על גמישות ויציבה. התרגילים ב-Mat Pilates פועלים להארכת ומתיחת השרירים, לשיפור הגמישות הכללית וטווח התנועה. בנוסף, ההתמקדות ביישור נכון ומעורבות הליבה מסייעת לתקן חוסר איזון יציבה, מה שמוביל ליציבה טובה יותר ולהפחתת הסיכון לפציעות.
 • 3. חיבור גוף-נפש:
  פילאטיס מזרן הוא לא רק אימון גופני; זה גם מקדם חיבור חזק של גוף-נפש. התנועות האיטיות והמבוקרות בפילאטיס מט דורשות ריכוז ומיקוד, מה שמאפשר לך להיות מודע יותר לתנועות ולמישור הגוף שלך. היבט מיינדפולנס זה של פילאטיס מזרן יכול לעזור להפחית מתח, לשפר את הבהירות המנטלית ולשפר את המודעות הכללית לגוף.

אדם המבצע שגרת פילאטיס מזרן, המדגים את יתרונות הגוף המלא של התרגיל
אדם המבצע שגרת פילאטיס מזרן, המדגים את יתרונות הגוף המלא של התרגיל

מהם העקרונות הבסיסיים של פילאטיס מזרן?

כדי להבין ולהצטיין באמת ב-Mat Pilates, חיוני להבין את העקרונות הבסיסיים שלו. עקרונות אלו משמשים כבסיס לתרגול בטוח ואפקטיבי. להלן עקרונות המפתח המנחים פילאטיס מזרן:

 • 1. יישור:
  יישור נכון הוא מכריע ב-Mat Pilates. זה כרוך בשמירה על עמוד שדרה ניטרלי, יישור הראש, הצוואר והכתפיים ושילוב שרירי הליבה. על ידי התמקדות ביישור, אתה מבטיח שהתרגילים מבוצעים בצורה נכונה ויעילה, ומפחית את הסיכון לפציעה.
 • 2. נשימה:
  הנשימה היא חלק בלתי נפרד מ-Mat Pilates. הדגש הוא על נשימה סרעפתית עמוקה, שעוזרת לשלב את שרירי הליבה ולהקל על התנועה. נשימה נכונה לא רק משפרת את יעילות התרגילים אלא גם מקדמת הרפיה ותשומת לב.
 • 3. מרכוז:
  מזרן פילאטיס מייחס חשיבות רבה למושג מרכוז. המרכז, המכונה גם תחנת הכוח, מתייחס לשרירי הבטן העמוקים, הגב התחתון ורצפת האגן. שילוב וחיזוק המרכז חיוני ליציבות, שיווי משקל ושליטה כללית בגוף במהלך תרגילי מט פילאטיס.
 • 4. שליטה:
  עקרון מפתח נוסף של פילאטיס מזרן הוא שליטה. כל תנועה מבוצעת בדיוק ובקרה, תוך התמקדות באיכות ולא בכמות. על ידי שמירה על שליטה לאורך כל התרגילים, אתה מפעיל את השרירים הממוקדים ביעילות ונמנע מהסתמכות על מומנטום או כוח מוגזם.

למידע מורחב בתחום של לימוד פילאטיס מזרן ואיך עושים פילאטיס מזרן​ באפשרותך לבדוק כאן: halelu.co.il

"אתה עושה את זה נכון?" – הבנת הטכניקות הנכונות בפילאטיס מזרן

כאשר מתרגלים פילאטיס מזרן, חיוני להבין ולשלוט בטכניקות הנכונות כדי להבטיח תוצאות מיטביות ולמנוע פציעה. הנה כמה נקודות עיקריות שכדאי לקחת בחשבון:

ראשית, התמקד במודעות לגוף. שימו לב היטב ליישור הגוף ולמיקומו לאורך כל תרגיל. שמור על עמוד השדרה שלך ניטרלי, כתפיים רפויות, והפעל את שרירי הליבה. על ידי פיתוח מודעות לגוף, אתה יכול להבטיח שאתה מבצע את התנועות בצורה נכונה ומכוון לשרירים המיועדים.

שנית, שימו לב לנשימה שלכם. שאפו עמוק דרך האף, מלאו את הריאות ונשפו במלואו דרך הפה. תאם את הנשימה שלך עם התנועות, השתמש בנשיפה כדי להפעיל את הליבה שלך ולהפעיל את הבטן העמוקה. נשימה נכונה לא רק משפרת את יעילות התרגילים אלא גם עוזרת לשמור על יציבות ושליטה.

בנוסף, הקדישו זמן כדי להבין את השינויים וההתקדמות עבור כל תרגיל. פילאטיס מזרן מציע מגוון וריאציות כדי להתאים לרמות כושר שונות ולצרכים אישיים. אם אתה מתחיל, התחל עם תרגילי היסוד והתקדם בהדרגה לתנועות מתקדמות יותר ככל שאתה בונה כוח ומיומנות. אם יש לך מגבלות פיזיות או פציעות, התייעץ עם מדריך מוסמך כדי להבטיח שאתה מבצע את התרגילים בצורה בטוחה ויעילה.

זכור, איכות על פני כמות היא המפתח בפילאטיס מזרן. עדיף לבצע כמה חזרות בצורה נכונה ושליטה מאשר למהר במספר גבוה יותר של חזרות בטכניקה לקויה. קח את הזמן כדי לשלוט בטכניקות הנכונות, והגבר בהדרגה את האתגר ככל שהגוף שלך מתחזק ומתרגל יותר לתרגילים.

השוואה זו לצד זו של אדם המבצע תנועת פילאטיס בצורה נכונה ושגויה
השוואה זו לצד זו של אדם המבצע תנועת פילאטיס בצורה נכונה ושגויה

"הגוף שלך יהיה בסביבה הרבה יותר מהתיק היקר הזה. תשקיע בעצמך." – מדריך שלב אחר שלב לשגרת פילאטיס מזרן בסיסית

שילוב שגרת פילאטיס מזרן בסיסית במשטר הכושר שלך היא השקעה רבת ערך בעצמך ובבריאותך לטווח ארוך. להלן מדריך שלב אחר שלב שיעזור לך להתחיל:

 • 1. התחילו בחימום:
  התחילו בשכיבה על הגב עם ברכיים כפופות וכפות רגליים שטוחות על המזרן. שאפו עמוק, ובזמן שאתם נושפים, הפעילו את הליבה וגלגלו באיטיות את עמוד השדרה מהמזרן, חוליה אחת בכל פעם. חזור על תנועה זו, המכונה פילאטיס רול אפ, במשך חמש עד שמונה חזרות כדי לחמם את עמוד השדרה שלך ולהפעיל את הבטן.
 • 2. עברו אל המאה:
  שכבו על הגב עם ברכיים כפופות, רגליים מורמות מהמזרן וידיים מושטות לצדדים. שאפו עמוק, ובזמן שאתם נושפים, סללו את הראש והכתפיים מהמזרן והושיטו את הידיים קדימה. שאבו את זרועותיכם למעלה ולמטה במרץ בזמן שאתם שואפים במשך חמש ספירות ונושפים במשך חמש ספירות. חזור על דפוס זה במשך עשרה סטים, בסך הכל 100 משאבות.
 • 3. מעבר לגשר הפילאטיס:
  שכבו על הגב עם ברכיים כפופות וכפות רגליים ברוחב הירכיים. שאפו כדי להתכונן, ובזמן שאתם נושפים, לחצו דרך כפות הרגליים, הפעילו את העכוז שלכם והרימו את הירכיים מהמזרן. החזיקו בתנוחה זו למשך מספר שניות, תוך התמקדות בשילוב הליבה ושמירה על קו ישר מהכתפיים ועד הברכיים. הורד לאט את הירכיים בחזרה אל המחצלת. חזור על תרגיל זה במשך שמונה עד עשר חזרות.
 • 4. סיים עם מסור הפילאטיס:
  שב זקוף עם הרגליים מושטות לפניך, מעט רחב יותר ברוחב הירך. הושט את הידיים לצדדים, בגובה הכתפיים. שאפו עמוק, ובזמן שאתם נושפים, סובבו את פלג הגוף העליון לצד אחד, והושיטו את היד הנגדית לכיוון הבוהן הקטנה. שאפו כדי לחזור למרכז, ואז נשפו כדי לסובב לצד השני. חזור על תנועה זו במשך שש עד שמונה חזרות בכל צד.

פילאטיס מזרן הוא צורת פעילות גופנית מגוונת ונגישה המועילה לאנשים בכל רמות הכושר. עם ההתמקדות שלו בכוח הליבה, גמישות ומודעות לגוף, זה יכול להיות כלי רב עוצמה בארסנל הכושר שלך. זכרו, המפתח לפילאטיס מזרן, כמו כל תרגיל, טמון בתרגול עקבי ובטכניקה נכונה. אז, התחל במסע פילאטיס המזרן שלך ותחווה את השינוי שהוא יכול לחולל בכוח, בגמישות ובכושר הכללי שלך.

מה היה לנו עד עכשיו?