מתחתנים? טיפים – מטבעות נישואין ועד DJ

טיפים מתחתנים

הקיץ כבר פה וזה אומר שעונת החתונות בפתח. יכול להיות שאתם מתחתנים או מכירים זוגות שמתחתנים בקרוב. חתונה דורשת הכנות רבות ואף מתישות. ארגון חתונה דורש היערכות מבעוד מועד, מציאת ספקים שונים שמתאימים לתקציב שהוגדר, סגירה עם אולם אירועים וכמו כן רכישת שמלת כלה, חליפה וכמובן טבעת נישואין. מה כולל ארגון זה ובאיזה שלב כדאי להזמין את הטבעות לחתונה? התשובה, במאמר שלפניכם.

איך מחליטים על מועד המתאים לחתונה?

לפני שמלה, לפני חליפה, לפני טבעות – ארגון ותכנון חתונה מתחיל קודם כל בבחירת המועד המתאים לחתונה. בין אם אתם מתכננים להתחתן בשיא עונת החתונות, משמע במהלך הקיץ, ובין אם דווקא ביום חורפי וסגרירי. מומלץ להתחיל במלאכת התכנון כמה חודשים לפני מועד החתונה.

שיקולים שונים בתכנון חתונה

אך לפני הכל כדאי לבחור תאריך לחתונה. מדוע יש להתחיל מהתאריך אתם שואלים? פשוט מאוד: מרגע שיש תאריך יעד ברור וידוע, תוכלו להיערך נכון לקראת החתונה ובצורה מושכלת. כשאתם ניגשים לבחור תאריך לחתונה, צריך להתחשב ולקחת בחשבון מספר פרמטרים – למשל העונה שבה תיערך החתונה (חתונות בחורף עולות פחות מחתונות בקיץ).

טבעת נישואין, שמלה וכל מה שביניהם

בחירת אנשי מקצוע בתחום החתונות. כידוע, ארגון חתונה דורש שימוש בשירותיהם של צלם, מעצבי שמלות כלה וחליפות חתן, חברת קייטרינג, די.ג'יי ועוד. לכן, מומלץ שתהיה לכם ביד רשימה בה יופיעו כל נותני השירות אליהם בכוונתכם לפנות בתהליך ארגון החתונה. מעצבי טבעות אירוסין ונישואים או תכשיטים גם הם חלק מנותני השירות שאיתם תצטרכו ליצור קשר.

ההמלצה בהקשר הזה היא להגיע בראש ובנחת כדי לבחון את הטבעות המוצעות, לראות "מה הולך" כיום. קחו בחשבון שקיימת גם האופציה לעצב טבעות נישואין מיוחדות בהזמנה אישית (תהליך שלוקח זמן). טבעת אינה מוצר קל לבחירה, והדבר נכון שבעתיים כשמדובר על טבעות לחתונה מכיוון שטבעות נישואים מגיעות באינספור עיצובים וברמות גימור.

אל חנות התכשיטים או מעצב התכשיטים כדאי להגיע יחד עם בן או בת הזוג או לחלופין עם חבר/ה שיוכלו לתת לנו נקודת מבט נוספת.

סידורים אחרונים לקראת החתונה

סגרתם עם אולם אירועים, בחרתם חברת קייטרינג ואפילו סגרתם עם די.ג'יי מעולה. המשוכה הבאה היא כאמור בחירת טבעות נישואין. לאחר שעברתם את השלב הזה תוכלו להתפנות לכל שאר הדברים "הקטנים", כל אותן פינות שצריך לסגור. הזמנות לחתונה למשל – אותן יש לשלוח לכל המאוחר כשלושה שבועות לפני החתונה.

יש להקפיד על שליחה בזמן כי כל איחור בשליחת ההזמנות לחתונה יכולה לגרום לירידה בכמות האורחים. לפני החתונה עצמה מקובל להרים טלפון לכל אחד מנותני השירות ולוודא זמינות ביום החתונה ולתאם תיאומים אחרונים. ישנם דברים שתצטרכו לקבוע מראש ליום החתונה – סידורים כגון תור אצל ספר ותיאום עם מאפרת.

מתחתנים רבים נוהגים לערוך מסיבת רווקים ורווקות, ואם גם אתם משתייכים לקבוצה זו כמובן שתצטרכו לפנות כמה שעות לטובת העניין.

מה היה לנו עד עכשיו?